Ana Sayfa » Personel Alımı » Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı

22 Mart 2013

Karayolları Genel Müdürlüğü personel alımı  istihdam koşulları düzenlendi.

Bakanlar Kurulu‘nun bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak, 1 Ocak 2013‘ten geçerli olmak üzere yürürlüğe giren ”Kamu Kurum ve Kuruluşlarındaki Geçici Mahiyetteki İşleri Yürütmek Üzere Geçici Personel İstihdamı ve Bu Personele Ödenecek Ücretler Hakkında Kararı”yla, özelleştirme uygulamalarının ardından işsiz kalıp, tekrar kamuya dönen geçici personelin istihdam koşulları düzenlendi.

Buna göre, bu yıl geçici mahiyetteki işleri yürütmek üzere kamu kurum ve kuruluşlarında azami 47 bin kişi istihdam edilecek ve bunların istihdam süresi, 11 ay 28 günü geçmeyecek.

Bu karar uyarınca istihdam edilecek yükseköğrenim mezunu geçici personele 21 bin 250, lise ve dengi okul mezunlarına 19 bin 275, ilköğretim mezunlarına (ilkokul veya okuryazar dahil) 17 bin 275 gösterge rakamının memur maaş katsayısıyla çarpımı sonucu bulunacak tutar kadar aylık brüt ücret ödenebilecek.

Geçici personele, bu ücretler dışında herhangi bir ödeme yapılmayacak, sözleşmelere de bu yönde bir hüküm konulamayacak.

Ödemeler, görevin yapılmasını müteakip her ayın 15′inde yapılacak. Hizmet sözleşmesinin sona erdirilmesi halinde kıst olarak hesaplanan ücret, ayrılma tarihini takip eden ayın başında ödenecek.

Geçici personel ücretleri, sosyal güvenlik mevzuatına göre kişiden yapılacak kesintiler ile gelir ve damga vergisi dışında herhangi bir kesintiye tabi tutulmayacak.

Karar uyarınca geçici personelin çalışma saat ve sürelerinin belirlenmesinde, çalıştıkları kurumdaki devlet memurları için geçerli süreler dikkate alınacak.

Çalıştıkları her ay için azami 2 gün ücretli izin verilebilecek olan geçici personel, bu izinlerini, sözleşme dönemi içinde toplu olarak da kullanabilecek.

Geçici personel, yıl içinde resmi tabip raporu ile kanıtlanan hastalıklar için yılda 30 günü geçmemek üzere ücretli hastalık izni verilebilecek.

Geçici personelin isteği üzerine eşinin doğum yapması, kendisinin veya çocuğunun evlenmesi; eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba veya kardeşinin ölümü halinde, her olay için 7 gün ücretli mazeret izni verilecek.

Geçici kadın personel, doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süreyle aylıklı izin kullanacak. Çoğul gebelik halinde, doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenecek. Ancak sağlık durumu uygun olduğu takdirde, tabibin onayı ile geçici personel, isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar işyerinde çalışabilecek. Bu durumda çalışılan süreler, doğum sonrası sürelere eklenecek.

Doğum izni sebebiyle SGK tarafından ödenen geçici iş göremezlik ödeneği, geçici personelin ücretinden düşülecek.

Geçici personele, çocuklarını emzirmeleri için doğum sonrası izin süresinin bitiminden itibaren ilk 6 ayda günde 3, ikinci 6 ayda günde 1,5 saat süt izni verilecek. Süt izni saatlerini anne seçecek.

Geçici personel, istihdam edildiği sürece dışarıda kazanç getirici bir başka iş yapamayacak.

Memurlar için suç sayılan fiil ve hareketler ile yaptırımlar, geçici personel için de geçerli olacak.

Karar uyarınca istihdam edilecek geçici personel için 2012′deki vizeli mevcut tip sözleşme örnekleri, yeni bir vize yapılmasına gerek kalmaksızın kullanılmaya devam olunacak. Ancak bu karar uyarınca ilk defa geçici personel istihdam edecek olan kamu idarelerinin, geçici personele ilişkin tip sözleşme örneklerini Maliye Bakanlığı’na vize ettirmeleri zorunlu olacak. Vize işlemi yapılmadan sözleşme yapılmayacak ve herhangi bir ödemede bulunulmayacak.

- Karayolları Genel Müdürlüğü 2013 yılında 250 yeni personel alımı gerçekleştirecek.

Aramalar
memur alımı, personel alımı, eleman alım, iş ilanları, iş başvurusu, başvuru formu
10 Yorum
 1. sevcan 1 sene önce

  yazının ortasında reklam çıkıyor!!!!!

 2. hasankiris 10 ay önce

  Suanda calismiyorum b sinifi ehliyetim var is ariyorum

 3. ogün 9 ay önce

  operatörüm ve isuak istiyorum da çalışm

 4. ogün 9 ay önce

  kepçe operatörüyüm ısu da çalışmak istiyorum

 5. osman çakmak 8 ay önce

  1980 doğumluyum makina teknikeriyi B sınıfı ehliyetim var sizlerle calışmak istiyorum
  Tel: 0531 589 89 34

 6. İHSAN DAĞ 7 ay önce

  NEVŞEHİR DE YAŞİYORUM LASTİKLİ KEPCE VE BEKO VE CİSİBİ OPORÖTÖRÜYÜM AYRICA G VE D EHLİYET E SAHİBİM SİZLERLE ÇALIŞMAKTAN MEMNUN OLURUM SEYEHAT ENGELİM YOK TŞK

 7. mehmet 4 ay önce

  ist.yaşiyorum.25sene otomekanıkcıyım son12senesi otokocta caliştim.Esınıfı eğliyetim var.aracta kullanırım.saygılarımla.

 8. abdullah POLAT 4 ay önce

  elazıg karakocanda yasıyorum e sınıfı ehlıyetım var

  • abdullah POLAT 4 ay önce

   05383259096

 9. vedat arabacı 3 ay önce

  slm ben 29 yaşındayım meslegim oto ve iş makina tamircisiyim e ehliyetim var sizlerle çalışmak isterim saygılar 5384970992


Yorum yaz
*
**

* Lütfen telefon numaranızı paylaşmayın.